Biuro czynne pn-pt: 10:00-16:00
Telefon kom. 783-184-506
E-mail: biuro@tur-lechita.pl
TUR LECHITA Marek Drabik
99-311 Bedlno
Tomczyce 12
NIP: 775-001-21-75
Numer konta:
B.S. Stara Biała o/Żychlin
80-9038-0004-2003-3532-2000-0010

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Szyjemy proporce, wykonujemy części umundurowania i oporządzenia, produkujemy lance dla kawalerii. Mamy w tym wieloletnie doświadczenie. Nasze produkty cieszą oko w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, w Czechach i rzecz jasna w Polsce oczywiście. Proporce wystawiane były w Jasnogórskim Sanktuarium, a lance prezentowane są w muzeach, a wykorzystywane w jednostkach wojska polskie podczas uroczystości i w teatrach.
Telefon kom. 567-090-665
E-mail: biuro@lechita.pl
PRODUKCJA.

Produkcja replik.

Proporce i flagi.

Lance kawaleryjskie.

Uszyte ze 100-procentowej, wykonanej w Polsce bawełny. Proporce wszystkich wzorów i z różnych epok, indywidualne zamówienia, mocowane na troki oraz obszyte lub przynitowane do tkaniny otwory. Proporce kawaleryjskie (lancowe, szwadronowe, pułkowe, brygadowe) husarskie, chorągwi rycerskich i wszelkie inne. Solidnie wykonane, posłużą przez wiele lat nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Możliwe wykonanie haftów lub naszycie figur i znaków.
Różne wzory i różne materiały użyte do ich wykonanie. Drewno, stal, aluminium, a nawet bambus. Lance z jednolitego kawałka materiału lub składane. Stożkowe gwinty zapobiegają rozkręcaniu się lanc. Stalowe lub aluminiowe okucia, możliwość oksydowania i galwanizacji. Możemy zaproponować własne rozwiązania konstrukcyjne lub wykonać broń według oczekiwań zamawiającego. Do tego solidne skórzane obszycia, Zembali i pętle. Na życzenie wykonujemy mocowanie do proporców. Produkt wykonywany przez praktyków, lepszy niż oryginały z przeszłości.

Umundurowanie dla grup rekonstrukcyjnych.

Furażerki jako historyczne umundurowanie dla różnych formacji wojskowych. Halsztuki, Kity do czapek, pompony, epolety, temblaki. 

Solidne wyroby, które posłużą podczas wielu rekonstrukcji. Szyjemy również spodnie dla kawalerii, bryczesy na każdy rozmiar oraz czapraki, mantelzaki i owsiaki. 

Wszystko według oryginalnych wzorów z tkanin surowych, lnianych i bawełnianych. 

Stojaki pod siodła, kobyłki.

Solidne, drewniane, wzmocnione nierdzewnymi elementami z metalu. Łańcuszki blokują możliwość rozsunięcia się stojaka.